BMI
BMI

< 15 - Upewnij się czy pola zostały wypełnione poprawnie! Twój wynik - Wygłodzenie. Konieczna hospitalizacja - jest to bezpośrednie zagrożenia życia.

15,1-16,6 - Wychudzenie (spowodowane zwykle przez ciężką chorobę lub anoreksję). Konieczna jest pomoc specjalisty!

16,7-18,5 - Niedowaga. Ważysz zbyt mało. Na pewno nie powinnaś korzysztać z żadnej diety! Uwaga: niedowaga może być objawem poważnych chorób, w tym chorób nowotworowych, pasożytniczych. Może również być objawem i skutkiem chorób psychicznych typu anoreksja i bulimia.

18,6-24,9 - Wartość prawidłowa. Gratulujemy. Nie musisz korzystać z żadnej diety. Jeśli mimo wszystko uważasz, że tu i ówdzie masz za dużo ciała polecamy lekką dietę, a w szczególności ćwiczenia fizyczne, np. bieganie, siłownia, pływanie, gra w siatkówkę. Ćwiczenia to najlepszy sposób na naturalne wymodelowanie ciała.

25,0-29,9 - Okres przed otyłością. Zacznij o siebie dbać! Skorzystaj z diety - może to być dieta South Beach, dieta rozdzielna czy dieta 1200 kalorii. I pamiętaj - najlepszym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest aktywność fizyczna. Zacznij biegać, chodzić na pływalnię, siłownię, w domu możesz wykonywać półgodzinne ćwiczenia fizyczne - to naprawdę pomaga!

30,0-34,9 - I stopień otyłości. Być może potrzebna jest pomoc specjalisty. Tego typu otyłość powoduje powstanie tzw. chorób cywilizacyjnych - cukrzycy, chorób serca, nowotworów i innych. Zacznij o siebie dbać! Skorzystaj z diety - może to być dieta: South Beach, dieta rozdzielna, czy dieta kopenhaska. Najlepiej zacznij odchudzanie pod kierunkiem dietetyka - on wskaże najlepszą metodę.

35,0-39,9 - II stopień otyłości. Twoja waga jest zdecydowanie za duża. Najprawdopodobiej potrzebna jest pomoc specjalisty.

>= 40,0 - Upewnij się czy pola zostały wypełnione poprawnie! Twój wynik - III stopień otyłości (otyłość kliniczna) - konieczna natychmiastowa pomoc specjalisty.

Jak się odchudzać? Dieta 1000 kalorii - szkoła przetrwania
© Copyright bmi.westld.com 2007 stat4u.pl WestLD - Pozycjonowanie. Dieta kapuściana  Pelet