BMI

dieta 1000 kcal

Dieta 1000 kalorii może być stosowana nawet przez miesiąc, wtedy też możemy liczyć na utratę wagi wynoszącą od sześciu do ośmiu kilogramów. Niestety, jest to dieta bardzo wymagająca, już choćby dlatego, że dzienne zaopatrzenie organizmu w kalorie jest zazwyczaj ponad dwukrotnie niższe, niż miało to miejsce do tej pory. Na szczęście osoby, które decydują się na wspomnianą dietę nie muszą obawiać się, że nie wytrwają w postanowieniu jedzenia mniej i mądrzej niż do tej pory. Znawcy tematu mogą udzielić przynajmniej kilku znakomitych rad sprawiających, że przetrwanie diety 1000 kalorii jest możliwe.

Najcenniejsza jest chyba ta, która mówi o zgubnym wpływie powtarzalności posiłków na nasz organizm. Osoby, które liczą na to, że schudną dużo w krótkim czasie często zniechęcają się przecież właśnie dlatego, że przyjmowane przez nie posiłki składają się z powtarzających się składników. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wcale konieczne, a nawet można uznać to za rozwiązanie pozbawione większego sensu. Prawdą jest oczywiście to, że nie możemy jeść dowolnych posiłków, a składniki, które dostarczamy organizmowi muszą zawierać pewne walory odżywcze, nie powinniśmy jednak sądzić, że nasze możliwości w tym względzie są ograniczone. Warto zapoznać się przynajmniej z kilkoma jadłospisami przygotowanymi przez osoby propagujące dietę 1000 kalorii, a następnie dopasować je do naszych potrzeb. Jeżeli posiłki będą różniły się pomiędzy sobą, oczekiwanie na nie z pewnością wyda nam się przyjemniejsze.

Pamiętajmy również o tym, że w czasie diety ważna jest swego rodzaju sztuka jedzenia. Dieta 1000 kalorii jest restrykcyjna, a porcje zjadane przez nas nie należą do największych. Jeżeli zatem będziemy spożywali te niewielkie posiłki w pośpiechu, nie zwracając uwagi na to, co i jak jemy, z pewnością podobna postawa nie wyjdzie nam na zdrowie. Pamiętajmy zatem o wyodrębnieniu sobie w ciągu dnia przynajmniej kilkunastu minut niezbędnych do tego, aby w spokoju zjeść obiad lub kolację. Nie spieszmy się również podczas samego jedzenia. Delektując się każdym kęsem z pewnością w większym stopniu nasycimy organizm.

Dieta 1000 kalorii nie musi zakończyć się niepowodzeniem i przerażającym efektem jo-jo. Jeżeli zastosujemy w praktyce kilka prostych sztuczek, zapewne przekonamy się, że jej przetrwanie nie jest takie trudne, jak początkowo sądziliśmy.

Jak się odchudzać? Dieta 1000 kalorii - szkoła przetrwania
© Copyright bmi.westld.com 2007 stat4u.pl WestLD - Pozycjonowanie. Dieta kapuściana  Pelet